Tag: Sumie

Jak podał Dziennik Gazeta Prawna nawet 100 tys. osób może znaleźć pracę przy poszukiwaniu i wydobywaniu gazu łupkowego.  Z danych firm prowadzących podobną działalność w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wynika, że średnio przy jednym wierceniu pracuje od 30 do 35 osób. W Polsce takich miejsc może być ok. tysiąca, zatrudnienie może znaleźć 30 – 35 […]

Read more

17 ministrów gabinetu Donalda Tuska wspiera… kilkudziesięciu pełnomocników rządu – urzędników do zadań specjalnych. Jeśli wierzyć internetowym stronom Kancelarii Premiera, przy nim samym działa też w sumie ponad 50, a przy rządzie – ponad 20 organów pomocniczych: Zespołów, Rad i Komitetów. Kto zasiada w tych ciałach i czym się zajmuje?

Read more

17 ministrów gabinetu Donalda Tuska ma wsparcie… kilkudziesięciu pełnomocników rządu – urzędników do zadań specjalnych. Jeśli wierzyć internetowym stronom Kancelarii Premiera, przy nim samym działa też w sumie ponad 50, a przy rządzie – ponad 20 organów pomocniczych: Zespołów, Rad i Komitetów. Kto zasiada w tych ciałach i czym się zajmuje?

Read more

Wartość szkody w mieniu pracodawcy ujmujemy tylko za pisemną zgodą zatrudnionego i tylko od wynagrodzenia netto. Pozostałe elementy przychodu rozliczamy odrębnie. – Zatrudniamy handlowca na umowę o pracę. Jego pensja to 6500 zł. Dodatkowo ma on do dyspozycji służbowy samochód, którego może używać także w celach prywatnych. Nadużywa jednak dobrej woli szefa i mówiąc krótko […]

Read more

    Dlaczego ich sprzedaż jest wyższa nawet o kilkaset procent od średniej sprzedaży w firmie? Dlaczego ich wyniki nie są jednorazowe, ale powtarzalne? Dlaczego inni handlowcy nie uczą się od tych najlepszych?   Odpowiedź na pierwsze dwa pytania brzmi: tak dobre rezultaty i ich powtarzalność zapewniają „mistrzom” najlepsze praktyki sprzedażowe, które są w ich […]

Read more

W sumie 170 tysięcy złotych dla trzech podwładnych. Takie nagrody przyznała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Po 62 tysiące złotych dostać mają prezesi zakładu wodociągów oraz metra, a 50 tysięcy prezes Pałacu Kultury i Nauki. Przeciwnicy Gronkiewicz Waltz już zapowiedzieli, że podczas najbliższej sesji rady miasta będą żądać wyjaśnień od pani prezydent.

Read more

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał kompozytor Włodzimierz S., u którego w mieszkaniu i w aucie znaleziono w sumie ponad kilogram marihuany i haszyszu. Z kolei zatrzymany wraz z nim Paweł N. – basista zespołu T.Love – po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony.

Read more

Prokuratorzy chcą tymczasowego aresztowania na trzy miesiące prezydenta Starachowic oraz zatrzymanego dziś biznesmena. Postawiono im zarzuty korupcji. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, przez kilka lat niektórzy prezesi miejskich spółek dzielili się z prezydentem wcześniej przyznanymi im przez niego nagrodami. Chodzi w sumie o prawie sto tysięcy złotych.

Read more

120 członków radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas aresztowała armia izraelska w południowej części Zachodniego Brzegu Jordanu. Wczoraj Palestyńczycy ostrzelali miasto Beer Szewa; zginął 30-letni izraelski cywil, siedem osób zostało rannych, w tym cztery ciężko. W sumie w kierunku miasta na pustyni Negew wystrzelono siedem rakiet typu Grad.

Read more

Wahania, co zrobić z bankrutującą Grecją, nieźle ilustrują, co się dzieje, gdy firma, organizacja, a choćby i UE, zalicza fatalną wywrotkę. Jeśli wcześniej nie wiedziała, czego konkretnie chce i jak zamierza to osiągnąć, wikła się w rozważania, co teraz począć. Zaczyna się gaszenie pożarów. Jeśli chodzi o kłopoty z Grecją, dyskusje, jak sobie z nimi […]

Read more