Tag: Stoch

Austriak Thomas Morgenstern wygrał w Wiśle Malince inauguracyjny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie. Najwyżej z Polaków – na dziewiątej pozycji – został sklasyfikowany Kamil Stoch. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2010/2011 wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Rosjanina Pawła Karelina oraz swojego rodaka Gregora Schlierenzauera.

Read more

"Marzyłem o tym, by zakończyć karierę właśnie w takiej chwili. Dopiero teraz wszystko do mnie dotarło i ciężko będzie mi wrócić do domu"- powiedział po niedzielnym konkursie w Planicy Adam Małysz. Podczas swoich ostatnich zawodów w karierze Polak stanął na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Kamil Stoch.

Read more

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Adam Małysz ukończył zawody na trzecim miejscu i awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Organizatorzy zdecydowali o odwołaniu drugiej serii z powodu silnego wiatru. Z powodu trudnych warunków, najpierw przerwano serię próbną, potem opóźniło się rozpoczęcie także samego konkursu.

Read more

"Decyzja o przerwaniu konkursu po pierwszej serii to barbarzyństwo. Odebrali nam możliwość walki o medal. Szansa na podium była" – powiedział Kamil Stoch po zakończeniu konkursu drużynowego na dużej skoczni na MŚ w Oslo. Z powodu silnego wiatru organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu drugiej serii zawodów. Polacy zajęli ostatecznie piąte miejsce.

Read more

Polscy skoczkowie walczą w Oslo o drużynowy medal mistrzostw świata na średniej skoczni. Biało-czerwone barwy reprezentują Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula. W serii próbnej przed konkursem dobrze spisał się Stoch, który skokiem na odległość 103 metrów uzyskał czwarty rezultat. Najlepszy okazał się Fin Matti Hautamaeki, który skoczył 105,5 metra.

Read more

Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula będą reprezentować Polskę w drużynowym konkursie mistrzostw świata w Oslo na skoczni K-95. Początek zawodów o godz. 15. Stefan Hula zastąpił Tomasza Bryta. Na decyzję trenera kadry Łukasza Kruczka wpływ miała postawa Byrta we wczorajszym konkursie indywidualnym.

Read more

Po pierwszej serii konkursu skoków narciarskich na skoczni mamuciej w Oberstdorfie liderem jest Martin Koch. Austriak. który znany jest z dobrych występów na dużych obiektach uzyskał 214,5 metra. Drugi jest reprezentant gospodarzy Severin Freund – 205,5 metra, a trzeci Andreas Kofler (199,5 metra). Tuż za podium plasuje się Adam Małysz (201,5 metra).

Read more

"Moja kariera za chwilę dobiegnie końca i to fajnie, że się kogoś za sobą zostawia, że jest taki Kamil, który wygrywa w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że także pozostali zawodnicy zaczną tak dobrze skakać, bo stać ich na to" – tak Adam Małysz komentuje wczorajszy konkurs PŚ w Klingenthal. Kamil Stoch zajął w nim pierwsze […]

Read more