Tag: Stadiony

Ile powinien dostać Kaczyński za podwojenie zadłużenia Polski w czasach niebywałej prosperity?Ile za ulgi podatkowe dla najbogatszych w ciągu roku swoich nieudacznych jak nigdy rządów? Za Tuska pobudowano stadiony,(za kaczora nawet nie rozpoczęto budów),autostrady,buduje się ponad 80 dworców kolejowych/( za Kaczora 1 peron).Powstało ponad 1000 „Orlikow”.Co (po za wymienionym peronem) zbudował Kaczyński.

Read more

Jeśli w sierpniu nie wyegzekwujemy przepisów o bezpieczeństwie na stadionach, to organizacja Euro 2012 będzie zagrożona – zapowiada premier Donald Tusk po spotkaniu z szefami 16 klubów ekstraklasy i władzami spółki prowadzącej rozgrywki. Szef rządu nie wyklucza, że po wczorajszych meczach zostaną zamknięte kolejne stadiony. Zapowiada też, iż policja będzie obecna na wszystkich stadionach.

Read more

"Organizatorzy nie zapewniają bezpieczeństwa, kluby nie dość zażarcie walczą z chuligaństwem stadionowym. Będziemy wprowadzać nowe rozwiązania, policjanci wrócą na stadiony, jeżeli ochrona nie zareaguje na zachowanie kibiców, będziemy interweniować nawet bez prośby organizatorów"- mówi w Kontrwywiadzie RMF komendant główny policji Andrzej Matejuk. "Nie wykluczamy, że stadiony Legii i Lecha będą zamknięte do końca sezonu" – […]

Read more

Legia Warszawa i Lech Poznań muszą liczyć się ze stratami przekraczającymi kilkaset tysięcy złotych. Wczoraj wojewodowie mazowiecki i wielkopolski podjęli decyzję, że stadiony obu klubów zostaną zamknięte dla kibiców. To kara za burdy poznańskich i warszawskich szalikowców na stadionie w Bydgoszczy. Władze obu zespołów nie zgadzają się z tą decyzją.

Read more

"Piłkarskie stadiony to murawa optymizmu, a beatyfikacja Jana Pawła II to wyraz tęsknoty za czasami narodowej solidarności " – pisze brytyjski "Guardian" w serii artykułów o Polsce. "Dźwigi na placach budowy stały się w Polsce równie pospolite jak bocianie gniazda na wsiach" – czytamy w artykule reporterki Julii Kollew.

Read more

Od nas uczą się Grecy, Turcy i Szwajcarzy jak można skutecznie walczyć z pseudokibicami – tak chwali się Ekstraklasa SA, spółka zrzeszająca najlepsze polskie kluby piłkarskie. Ta autoreklama to gniewna reakcja na wypowiedź prezesa PZPN. Grzegorz Lato powiedział ostatnio, że "to kluby odpowiadają za wychowanie bandytów".

Read more

Ponad 1,5 mld dolarów (ok. 4,5 mld zł) to wartość dwóch kontraktów stadionowych w Katarze, które niebawem może podpisać wielkopolska grupa PB i Hydrobudowa Polska – dowiedział się "Parkiet". Przedstawiciele polskich firm rozpoczęli oficjalną wizytę w Katarze, który zorganizuje mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku.

Read more

Do końca przyszłego roku na wszystkich piłkarskich stadionach Ekstraklasy będzie można posługiwać się jedną karta kibica. Tak zapowiada rzecznik organizatora rozgrywek – spółki Ekstraklasa SA. Z kartą wydaną przez Legię będzie można kupić bilet na Wisłę – o ile do tego programu przystąpią wszystkie kluby, bo jest to dobrowolne . Na razie zaangażowały się trzy […]

Read more

PM Technokrata… Przepisy prawne, liczne wytyczne a także samo prawo UE, w tym dyrektywy lub rozporządzenia Wspólnot Europejskich powodują niejednokrotnie paraliż decyzyjny za biurkiem osoby wdrażającej Projekty UE. Związane jest to z podejmowaniem szybkich i strategicznych decyzji związanych z kontraktem lub Projektem. Od przysłowiowych zmian projektowych, robót dodatkowych, robót zamiennych po interpretację przepisów prawa krajowego […]

Read more