Tag: Profesora

"Przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwa wielkie wstrząsy, a nie uderzenie o brzozę" – powiedział Antoni Macierewicz. Poseł PiS powołał się na analizę pracującego w USA eksperta prof. Kazimierza Nowaczyka. Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk. Edmund Klich ocenił, że hipoteza o "dwóch wstrząsach" jest nieprawdopodobna.

Read more

Prąd elektryczny może namagnetyzować grafen – twierdzi zespół naukowców po kierunkiem profesora Andre Geima, laureata ubiegłorocznej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Jak donosi dziś czasopismo "Science" to odkrycie może zrewolucjonizować elektronikę. Geim i Kostya Novoselov otrzymali nagrodę Nobla właśnie za badania grafenu, pojedynczej warstwy atomów węgla o niezwykłych własnościach elektrycznych i mechanicznych.

Read more

Debata ministra Rostowskiego oraz profesora Balcerowicza po raz kolejny udowodniła, że problem, który rząd rozwiązał obniżając składkę do OFE nie jest wyłącznie problemem OFE. To bezwzględnie kwestia budżetu i – jak to podkreślał minister Rostowski – braku logiki w „kreowaniu” przez OFE deficytu budżetowego. To teza, którą skutecznie narzucił Balcerowiczowi minister Rostowski. W moim przekonaniu […]

Read more

Polska nadal może wykorzystywać możliwości, jakie daje stosowanie przepisów Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego – mówi specjalista międzynarodowego prawa lotniczego prof. Marek Żylicz. ICAO zapowiedziała, że nie będzie rozstrzygała sporu o niepełny – według Polski – rosyjski raport ws. katastrofy smoleńskiej. Według profesora, istnieje jednak sposób na wykorzystanie jej przepisów dla uzupełnienia raportu o polskie wnioski.

Read more