Tag: Polska

Według zagranicznych badaczy praca w Polsce może zaszkodzić karierze i przekreślić szanse na udział w światowej nauce, informuje "Rzeczpospolita" w oparciu o raport Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Dokument, do którego dotarła gazeta, został sporządzony na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 160 cenionych naukowców, m.in. z USA, W. Brytanii, Niemiec, Holandii, Japonii i Indii.

Read more

  Dlaczego Polska ma tak zły wizerunek? Jak podał w listopadzie PB, Ministerstwo Gospodarki przeprowadziło kosztem ponad 3 mln zł badanie przedstawicieli ponad 10 000 firm zagranicznych. Badania wykazały, że nasz kraj prawie nie istnieje w świadomości badanych na czterech z dziewięciu kluczowych rynków. Chińscy biznesmeni w 97% mają do nas stosunek obojętny, amerykańscy, holenderscy, […]

Read more

Aktualny stan Jak podaje ICCO przyczyn wzrostu należy upatrywać się w stabilizacji finansowej budżetów klientów oraz wprowadzonych podczas kryzysu zmianach (cięcia kadry, zmniejszenie wydatków), a także w umiejętnym wykorzystywaniu nabytych podczas niego doświadczeń. Światowy kryzys gospodarczy, chociaż przyniósł 20 proc. spadek wydatków na działania Public Relations, nie wpłynął destrukcyjnie na rynek, powodując jego zepsucie czy […]

Read more

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zajmują piąte miejsce w klasyfikacji PWRC. Załodze LOTOS Dynamic Rally Team udało się awansować o dwie lokaty po pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Wielkiej Brytanii. Polska załoga musi odrabiać straty po awarii silnika, która kosztowała ją kilka pozycji w klasyfikacji. Niestety, na zmniejszenie dystansu między kolejnymi zespołami pozostało niewiele czasu.

Read more

Pięć lat temu pierwsze dwa myśliwce F 16 z biało-czerwoną szachownicą przyleciały do Polski. Rząd zapłacił za nie 3,5 miliarda dolarów. W zamian Amerykanie obiecali zainwestować u nas ponad 6 miliardów dolarów. Jak sprawdził Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM, do tej pory udało się zrealizować 93 procent umowy offsetowej.

Read more

Wanda Nowicka z Ruchu Palikota została piątym wicemarszałkiem Sejmu. W drugim głosowaniu nad jej kandydaturą uzyskała 243 głosy. Propozycja, by wicemarszałkiem została Beata Kempa z klubu Solidarna Polska nie uzyskała wystarczającej liczby głosów.

Read more