Tag: Medale

Polskie siatkarki prowadzą w swoim meczu na mistrzostwach Europy z reprezentacją Izraela 1:0 (25:23). Dwa lata temu biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium. "Jeżeli gra będzie dobra, będą i zwycięstwa. Celem jest walka o medale, ale wszystkie drużyny walczą o to samo" – mówił selekcjoner polskiej reprezentacji Alojzy Świderek.

Read more

Polskie siatkarki pokonały reprezentację Izraela 3:0 (25:23, 25:7, 25:15). Dwa lata temu biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium. "Jeżeli gra będzie dobra, będą i zwycięstwa. Celem jest walka o medale. Pamiętajmy jednak, że wszystkie drużyny walczą o to samo" – mówił selekcjoner polskiej reprezentacji Alojzy Świderek.

Read more

"Jeżeli gra będzie dobra, będą i zwycięstwa. Celem jest walka o medale, ale wszystkie drużyny walczą o to samo" – mówi selekcjoner polskiej reprezentacji Alojzy Świderek. Polskie siatkarki rozegrają dziś swój pierwszy mecz na ME. Ich rywalem będzie reprezentacja Izraela. Dwa lata temu biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium.

Read more

"Nie mogę niestety powiedzieć, że jestem tak pewny siebie jak przed rokiem, gdy zdobywałem złoto mistrzostw Europy. Czuję, że jestem teraz w dużo lepszej formie i stać mnie na mocniejsze bieganie, ale jednak to są mistrzostwa świata, a nie kontynentu" – powiedział Marcin Lewandowski. Polak w sobotę rozpocznie walkę o medale w koreańskim Daegu.

Read more

Adam Kszczot zdobył złoty, a Marcin Lewandowski srebrny medal 31. lekkoatletycznycch mistrzostw Europy w paryskiej hali Bercy w biegu na 800 metrów. Za nimi finiszował Hiszpan Kevin Lopez. Lidia Chojecka zdobyła natomiast brązowy medal w biegu na 3000 metrów. Drugi brąz w biegu na 1500 metrów wywalczył Bartosz Nowicki.

Read more

„Nie zapadła jeszcze decyzja, czy będziemy się mocno przygotowywać do kolejnego sezonu. Na pewno będzie sporo eksperymentów” – powiedziała Justyna Kowalczyk, która z mistrzostw świata w Oslo przywiezie trzy medale. 20 marca w szwedzkim Falun, Polka odbierze trzecią Kryształową Kulę za zwycięstwo w generalnej klasyfikacji PŚ.

Read more

"Tak, mam astmę i posiadam oficjalną zgodę na zażywanie leków, które dla zdrowych sportowców są zakazane. Mam czyste sumienie, nie czuję się oszustką. Wiem, że gdybym bardzo ciężko nie pracowała, to żadne medykamenty by mi nie pomogły" – powiedziała Marit Bjoergen. Na mistrzostwach świata w Oslo Norweżka zdobyła już trzy złote medale. W biegach na […]

Read more

Polscy skoczkowie walczą w Oslo o drużynowy medal mistrzostw świata na średniej skoczni. Biało-czerwone barwy reprezentują Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula. W serii próbnej przed konkursem dobrze spisał się Stoch, który skokiem na odległość 103 metrów uzyskał czwarty rezultat. Najlepszy okazał się Fin Matti Hautamaeki, który skoczył 105,5 metra.

Read more

"To bardzo dobre rozpoczęcie tych mistrzostw. Apetyt jest jednak na coś więcej, bo jak stałem i patrzyłem na chłopaków unoszących do góry medale, bardzo chciałem być na ich miejscu" – stwierdził Kamil Stoch. Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich zajął 6. miejsce podczas wczorajszego konkursu na skoczni K-95 w norweskim Oslo.

Read more

W Oslo – Holmenkollen rozpoczął się konkurs mistrzostw świata w skokach narciarskich na średniej skoczni. Startuje w nim czterech Polaków. W serii próbnej przed konkursem Adam Małysz skoczył 103 metry i zajął czwarte miejsce. Nieźle spisał się Kamil Stoch, który wylądował trzy metry bliżej od Małysza i był jedenasty. Z wynikiem 107 metrów serię próbną […]

Read more

Justyna Kowalczyk wróci z rozpoczynających się w czwartek narciarskich mistrzostw świata w Oslo przynajmniej z trzema medalami. Tak uważa Józef Łuszczek. "Nie wiem jakiego koloru, ale na pewno za klasyk, łączony i trzydziestkę. Liczę, że także w sprincie i na 10 km da jak zwykle z siebie wszystko i dołoży do swojej kolekcji kolejne krążki" […]

Read more

W sztokholmskiej filharmonii tegoroczni laureaci nagrody Nobla w pięciu dziedzinach otrzymali w piątek z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa medale oraz dyplomy. W imieniu noblisty w dziedzinie medycyny nagrodę odebrała jego żona.

Read more

Zrobiłem to, co do mnie należało. Jestem w życiowej formie i udowodniłem to już w eliminacjach oraz półfinale – powiedział Marcin Lewandowski, mistrz Europy w biegu na 800 m. Radości nie krył też brązowy Adam Kszczot i Przemysław Czerwiński. Wicemistrz Tomasz Majewski czuje jednak pewien niedosyt. Wczoraj Polska zdobyła w Barcelonie cztery medale, w sumie […]

Read more