Tag: Dominique Strauss Kahn

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn i jego żona, znana dziennikarka Anne Sinclair złożyli pozwy sądowe przeciw kilku gazetom za – jak to określili – medialny lincz. Para wystąpi też na drogę sądową przeciw doradcy prezydenta Francji – Henri’ego Guaino. Chodzi o informacje dotyczące tzw. afery Carlton w Lille

Read more

Francuskie media donoszą, że Dominique Strauss-Kahn ma zostać przesłuchany przez policję w sprawie sieci sutenerskiej, proponującej usługi prostytutek, w tym nieletnich. W czwartek paryska prokuratura orzekła, że były szef MFW dopuścił się agresji seksualnej wobec francuskiej pisarki Tristane Banon, ale postępowanie zostanie umorzone.

Read more

Dominique Strauss-Kahn odzyskał swój paszport – poinformował jeden z jego adwokatów. Miał go już odebrać we wtorek, lecz po trzęsieniu ziemi na wschodnim wybrzeżu została zamknięta prokuratura. Teraz bez przeszkód może wrócić do Francji. Sąd federalny w Nowym Jorku umorzył sprawę byłego szefa MFW, zgadzając się na wycofanie zarzutów usiłowania gwałtu na pokojówce.

Read more

Dominique Strauss-Kahn wciąż nie odzyskał swojego paszportu. "Nie mógł go odebrać, bo prokuratura została zamknięta po trzęsieniu ziemi na wschodnim wybrzeżu USA" – poinformował adwokat Francuza, William Taylor. Sąd federalny w Nowym Jorku umorzył sprawę byłego szefa MFW, zgadzając się na wycofanie zarzutów usiłowania gwałtu na pokojówce.

Read more

Prawdopodobnie już wkrótce Dominique Strauss-Kahn zostanie uwolniony od wszelkich zarzutów i będzie mógł powrócić do Francji – uważają nowojorscy eksperci. Według ich opinii, cytownych przez agencję Bloomberg, prokuratura ostatecznie odstąpi od oskarżenia byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, gdyż nie jest w stanie przekonywująco udowodnić jego winę.

Read more

Nie ma wątpliwości – Dominique Strauss-Kahn rzeczywiście próbował zgwałcić pokojówkę. Takie są przynajmniej konkluzje raportu nowojorskiego szpitala, w którym poddano badaniom domniemaną ofiarę byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Treść dokumentu ujawnił francuski tygodnik "L’Express".

Read more

"Dominique Strauss-Kahn nie przyzna się do żadnego zarzutu z aktu oskarżenia, jeśli prokuratura na Manhattanie zaproponuje mu ugodę w celu zamknięcia sprawy" – zapowiedział w dzienniku "New York Times" jego adwokat William Taylor. Były szef MFW usłyszał siedem zarzutów, w tym próby gwałtu, za co grozi kilkadziesiąt lat więzienia.

Read more

Prokurator zgodził się na zwolnienie Dominique’a Strauss-Kahna z aresztu. Były już szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest oskarżony o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce. Prokuratorzy mają poważne wątpliwości jeśli chodzi o wiarygodność pokojówki nowojorskiego hotelu, która w połowie maja oskarżyła byłego szefa MFW Dominique’a Strauss-Kahna o próbę gwałtu – poinformowały źródła zbliżone do sprawy.

Read more

Prokurator zgodził się na zwolnienie Dominique’a Strauss-Kahna z aresztu. Były szef MFW jest oskarżony o próbę gwałtu na pokojówce. Telewizja Bloomberg poinformowała, że Strauss-Kahn otrzyma zwrot kaucji, którą musiał wpłacić za zwolnienie z aresztu półtora miesiąca temu. Dzisiejsza prasa podała, że prokuratorzy mają poważne wątpliwości jeśli chodzi o wiarygodność pokojówki.

Read more

Były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn przybył do sądu w Nowym Jorku, gdzie ma formalnie odnieść się do stawianych mu zarzutów dotyczących m.in. próby gwałtu na hotelowej pokojówce. W ubiegłym miesiącu Francuz został aresztowany na nowojorskim lotnisku, gdy siedział już w samolocie odlatującym do Paryża.

Read more

Francuska minister finansów Christine Lagarde zamierza w środę zgłosić swą kandydaturę na stanowisko dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego – informuje Reuters. Dotychczasowy szef MFW Dominique Strauss-Kahn zrezygnował, gdy w USA oskarżono go o molestowanie seksualne pokojówki w hotelu.

Read more

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, został w piątek zwolniony z aresztu w Nowym Jorku – poinformowała agencja Reutera. Strauss-Kahn opuścił areszt tuż przed godziną 22 czasu polskiego. Miał się udać do bliżej nieokreślonego tymczasowego lokum na Dolnym Manhattanie, gdzie będzie pilnowany przez strażnika.

Read more