Tag: Autostrady

Ile powinien dostać Kaczyński za podwojenie zadłużenia Polski w czasach niebywałej prosperity?Ile za ulgi podatkowe dla najbogatszych w ciągu roku swoich nieudacznych jak nigdy rządów? Za Tuska pobudowano stadiony,(za kaczora nawet nie rozpoczęto budów),autostrady,buduje się ponad 80 dworców kolejowych/( za Kaczora 1 peron).Powstało ponad 1000 „Orlikow”.Co (po za wymienionym peronem) zbudował Kaczyński.

Read more

Jeden z dwóch odcinków autostrady A2 nie będzie miał ostatniej warstwy asfaltu na Euro 2012. Kierowcy mają jeździć po podbudowie drogi. Taki zapis znalazł się w umowie poświęconej warunkom dokończenia 30-kilometrowego odcinka trasy, porzuconego przez Chińczyków – ustalił reporter RMF FM Paweł Świąder. Problem w tym, że ta podbudowa po mistrzostwach może wymagać napraw.

Read more

GDDKiA podpisała umowę na dokończenie budowy jednego z dwóch odcinków autostrady A2 porzuconych przez chińskie konsorcjum COVEC. Chodzi o odcinek A, czyli położony najbliżej Strykowa. W piątek o godzinie 10 nowy wykonawca ma przejąć plac budowy – dowiedział się reporter RMF FM. Kontrakt na drugi odcinek – C, zostanie podpisany najprawdopodobniej jutro. Jak dowiedział się […]

Read more

GDDKiA chce uruchomić automatyczny system poboru opłat dla ciężarówek na autostradach koncesyjnych od 1 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu tiry będą nadal omijać płatne autostrady i rozjeżdżać lokalne drogi. Robią to, bo przejazd prywatnymi autostradami jest od 1 lipca, czyli od momentu gdy zniknęły winiety, znacznie droższy.

Read more

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wyboru konsorcjum COVEC jako wykonawcy części odcinków autostrady A2. Zawiadomienie złożyło PiS. Według śledczych dopóki nie zakończy się postępowanie związane z uzyskaniem odszkodowania od chińskiej firmy, trudno stwierdzić, czy doszło do działania na szkodę interesu publicznego.

Read more

–  W jaki sposób sprawdzić, czy hotel rzeczywiście wygląda jak na zdjęciach w katalogu? Poszukaj w Internecie opinii na temat hotelu, do którego się wybierasz. Jeśli ma dużo ocen negatywnych, zastanów się nad wyborem innego. Sprawdź także jego położenie poprzez zdjęcia satelitarne (dostępne w wielu turystycznych serwisach internetowych). Może się okazać, że opis „blisko plaży” […]

Read more